Best of: 2019

Best of: 2019
6/ 3/ 2020 - 21/ 6/ 2020

Výstava Best of: 2019 představuje záměrně hravou a multimediální formou výběr prací finalistů 14. ročníku Cen Czech Grand Design, a to v celkem osmi kategoriích – Designér, Módní designér, Designér šperku, Grafický designér, Ilustrátor, Fotograf, Výrobce roku a v kategorii Objev roku. Finalisté vzešli z nominací čtyřiapadesáti členů mezinárodní Akademie designu ČR, které pro závěrečné hlasování zúžili členové odborných porot jednotlivých oborů, aby následně rozhodovala opět celá akademie, a to jak o finalistech, tak o vítězích.

Na základě mimořádných opatření vlády ČR v souvislosti s pandemií koronaviru byla výstava od 14. 3. do 10. 5. 2020 pro veřejnost uzavřena, po znovuotevření 11. 5. byla prodloužena do 21. 6. 2020.

Více informací o Cenách CGD19: http://www.czechgranddesign.cz

Přípravný výbor cen:
Helena Koenigsmarková, ředitelka Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Jan Press, ředitel Moravské galerie, Filip Suchomel, prorektor pro vědu, výzkum, PR a rozvoj Akademie múzických umění v Praze, Jana Zielinski, ředitelka mezinárodního festivalu designu v Praze Designblok a Jiří Macek, kreativní ředitel Designbloku.

Koncepce výstavy: Jana Zielinski, Jiří Macek
Architekt: Monika Matějková
Vizitky nominovaných: Tomáš Luňák (režie), Tomáš Hájek (animace), Jiří Konvalinka (hudba), Vlad Srb (hlas), Viktor Ekrt (mix zvuku)
Grafický design: Martina Černá, Imagery
Fotograf vizuálu: Hana Knížová
Vedoucí produkce: Šimon Borecký
Produkce: Alžběta Gabrielová, Adéla Hlavatá, Jan Makalouš, Barbora Vítová
Instalace: Ondřej Hykl, Michal Franc a Vetamber s.r.o.
PR: Barbora Švehlová
Producent: Profil Media s.r.o.